kalendarz dla lekarza

Jaki kalendarz dla lekarza? ŻADEN! Oto dlaczego…

Codzienna organizacja pracy to obowiązek każdego profesjonalisty. Niezależnie od tego jak bardzo nie lubimy ‘marnować czasu’ na przygotowania i dokumenty, w gabinecie lekarskim nie ma miejsca na informacyjny nieporządek. Każdy błąd może być bardzo kosztowny. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zminimalizować ryzyko pomyłek w codziennej pracy. A w tym może pomóc kalendarz dla lekarza – taki, który spełni oczekiwania medyka.

W poniższym artykule opowiemy jakie opcje dostępne są aktualnie na rynku i dlaczego praktycznie każdy z nich nadaje się do kosza na śmieci.

Kalendarz na biurko – stojący

Jeden z popularniejszych i najczęściej spotykanych kalendarzy, jakie można znaleźć na biurkach. Zwykle małych rozmiarów, dodawany w prezencie do każdej marketingowej przesyłki przez producenta nowego, rewolucyjnego leku. Łatwo się go rozkłada, zwykle cieszy przez pierwsze 20 minut, a potem wygląda jak 7 nieszczęść. W dodatku nie spełnia żadnej funkcji, oprócz informowania o tym jaki dziś dzień. O ile nie zapomnisz jaki dziś dzień tygodnia.

Kalendarz wiszący na ścianie

Ten może zająć trochę więcej miejsca, nie zajmuje przestrzeni na biurku, więc teoretycznie nadaje się lepiej do zapisywania i zaznaczania na nim informacji. Ale, ale… kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapisać coś na kalendarzu ściennym? Przecież to takie niewygodne!

Dodatkowym głosem ‘na nie’ jest fakt, że nie możesz w nim zapisać niczego, co naruszy prawa innych osób. Przecież kalendarz wisi w Twoim gabinecie – chyba nikt nie chciałby, aby każdy pacjent zerkał na Twoje służbowe zapiski?

Podkładka na biurko z kalendarzem

Mamy kolejny typ kalendarza dla lekarza (nawet się rymuje), który łączy w sobie zalety poprzednich. Jednak także nie nadaje się do organizowania pracy w gabinecie. Co prawda jest dużych rozmiarów, można go położyć na biurko i notować w pozycji płaskiej, co jest bardzo wygodne… Ale nadal istnieje ryzyko, że pacjent podejrzy zapiski, których nie powinien widzieć. Jeśli tylko się doczyta, prawda?

Duży terminarz na biurku lekarza jest zaletą, dzięki możliwości zapisania większej ilości informacji, ale ma także zasadniczą wadę. Przez większość czasu spędzonego przed komputerem o biurko opieramy swoje ręce. Siłą rzeczy atrament długopisu lub grafit ołówka będzie systematycznie wcierany w rękawy lub w skórę rąk. Nie jest to ani estetyczne, ani przyjemne, a po niedługim czasie tarcia same notatki mogą przejść do historii jako niemożliwe do odczytania.

Kalendarz książkowy

Najprawdopodobniej najlepszy spośród wszystkich papierowych kalendarzy. Dzięki podziałowi tygodniowemu lub nawet dziennemu na każdej stronie znajdzie się miejsce na ważne notatki. Zamknięcie go powoduje, że zapiski są bezpieczne zarówno od niepowołanych spojrzeń, jak i zniszczeń.

To niekwestionowany zwycięzca plebiscytu na najlepszy kalendarz dla lekarza.

A jednocześnie wielki przegrany.

Kalendarz idealny

Jeśli istnieje idealne narzędzie do organizacji codziennej pracy w gabinecie lekarskim, to jest nim CleverMED. Choć terminarz wizyt pacjentów jest jedną z wielu funkcji wdrożonych we współpracy z praktykującymi lekarzami, to jest on centralnym i najczęściej używanym modułem.

Oprócz możliwości zapisywania pacjentów na wizyty w (nie tylko jednym) gabinecie, każdy pacjent ma swoją kartotekę z notatkami oraz plikami. Dzięki temu przy każdej wizycie lekarz ma pełny wgląd w historię choroby i leczenia pacjenta. A wszystko to w szyfrowanym systemie, aby zapewnić bezpieczeństwo danych zgodne z przepisami RODO.

Jak można się łatwo domyśleć, to nie wszystkie funkcje systemu CleverMED, jednak gdy chodzi o najlepszy kalendarz do gabinetu lekarskiego, system stworzony we współpracy z lekarzami i dla lekarzy nie ma sobie równych!